środa, 12 marca 2008

Zostań blogerem-montażystąEdit your movies on JayCut

Bo bloga czy na stronę przydają się różne zabawne elementy, a zresztą nie tylko zabawne, bowiem za pomocą narzędzi możemy nasze dzieło napełnić treścią przez nas pożądaną. Montaż klipów wideo, fotografii, muzyki z udziałem efektów i przejść daje często, przy odrobinie fantazji wynik zadowalający, albo nawet wybitny. Następnie kopiujemy kod "embed" i wklejamy w post, ilustrując go w sposób możliwie najatrakcyjniejszy dla odbiorców.

Umożliwia nam to m. in. witryna JayCut, której autor czujący wenę powinien zostać użytkownikiem. Śmiało ładujmy na serwer pliki audio, wideo i obrazki w dużej ilości. Witryna daje nam narzędzia w panelu "Mix it", w którym mamy dostęp do naszych zasobów, a także - co ważne dla osób, nie posiadających zbyt wielu własnych plików - may też do dyspozycji niezbyt obfitą "Content Library" czyli pliki, które dają nam do wykorzystania właściciele strony.
Umieszczamy pliki wizualne i dźwiękowe na "lini czasu" (time line) czyli jakby na stole montażowym i dodajemy efekty oraz przejścia (transitions), przeciągając je na odpowiednie, wyznaczone miejsca. Wyniki naszej pracy podglądamy jeszcze przed opublikowaniem, klikając w przycisk "Save and Preview". Jeśli w naszej ocenie wszystko jest w porządku klikamy w "Publish" i w ten sposób pokazujemy wdzięcznej publiczności owoce naszego talentu. Oczywiście, nie musimy dzielić się z innymi naszymi dziełami, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję, aby widzami naszymi byli tylko przyjaciele, albo nikt. Dla autorów blogów istotna jest funkcja, pozwalająca umieścić filmik na naszej stronie. A dla miłośników Web 2.0 przydatna jest funkcja dodawania klipa do najważniejszych stron społecznościowych, co też powinniśmy czynić.


Dodaję dla ilustracji mały klip, zrobiony z zasobów, pomieszczonych w "Content Library".

Digg!

Brak komentarzy: