poniedziałek, 31 marca 2008

Szablony wielokolumnowe
3 Columns | Blogger Templates - Part 3

Pod powyższym linkiem kryje się różnokolorowy zbiór szablonów na blogi, prowadzone przez posiadaczy stron na Blogger.com. O wiele częściej spotykamy różne akcesoria (w tym szablony) na instalację Wordpress. To zrozumiałe wobec jakości i popularności tego systemu blogowego.
Z tym większą przyjemnością donoszę, że autorzy blogów z witryny Blogger nie muszą się czuć pokrzywdzeni czy pomijani.
Link prowadzi do szablonów trzykolumnowych, ale na tej samej witrynie są szablony dwu i czterokolumnowe. Wybór jest duży i nader atrakcyjny.
Ściągamy pliki w formacie XML, zapisujemy na komputerze, a następnie w zakładce "Edycja html", w naszym blogowym panelu administracyjnym dokonujemy uploadu i cieszymy się nowym wystrojem naszej strony.
Jedynym minusem całej operacji okazuje się potrzeba zagospodarowania naszej strony od nowa, albowiem zmiana szablonu likwiduje nam dotychczasowe, dokonane przez nas uatrakcyjnienie bloga. Tak więc czeka nas sporo pracy, aby dodać jeszcze raz widgety i badgety, które widniały dumnie na szpalcie strony.

No, ale cóż - za wygląd trzeba zapłacić - w tym przypadku pracą, a nie pieniędzmi.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

See please here

Aglaya pisze...

Oj, to nie był dobry pomysł, żeby tu zajrzeć... Oj bardzo niedobry ;) Teraz mnie znowu będzie kusić, żeby nieporadnie grzebać przy layoucie ;)

Piotr Wójcicki pisze...

Ja uwielbiam grzebać przy layoucie i ciągle mnie to kusi. Dlatego wszelkie nowe trzy-kolumnowe szablony są dla mnie jak dla psa kiełbasa. Pozdrawiam

astromaria pisze...

Mnie też niezdrowo kusi żeby zmieniać, ale jak to zrobić, żeby przy okazji widgetów szlag nie trafił?

Piotr Wójcicki pisze...

I dlatego zamierzam przenieść ten i inne blogi z Bloggera na instalacje Wordpressa. Mozna wtedy swobodnie zmieniać koszulki strony czy bloga i wybrzydzać do woli.