czwartek, 3 stycznia 2008

Nareszcie hosting dla niezamożnychCo mnie odstręczało w ubiegłych latach od polskich oferentów hostingu stron internetowych? Jak to co? Cena, a właściwie warunki płatności. Przy moich dochodach zapłacenie z góry 150-300 zł za roczną usługę było poważnym uszczerbkiem dla własnego portfela - po prostu - rencisty nie stać na taki jednorazowy wydatek. Nie stać na to także młodzieży, dysponującej skromnym kieszonkowym i wielu innych ludzi, którzy nie urodzili się w blasku mamony.
Natomiast zachodni usługodawcy mimo, że mają do czynienia za znacznie zamożniejszą klientelą, okazali się lepszymi kupcami. Oferowali mianowicie usługi płatne miesięcznie, kwartalnie, półrocznie i rocznie. A na zapłacenie 5-9 dolców miesięcznie już nawet mnie stać. I dlatego korzystam z kilku serwerów zachodnich.
Na szczęście dla polskich klientów, zwłaszcza tych niezbyt biegłych w czytaniu angielskich instrukcji, regulaminów lub e-maili nasze rodzime firmy od niedawna przejęły ten dobry zwyczaj pobierania opłat np. co miesiąc lub co inny krótszy od roku okres płatniczy.h
I tak właśnie czyni Prohost.pl, który proponuje serwery z automatyczną instalacją skryptów (co jest szalenie istotne dla początkujących klientów) i z nielimitowaną ilością baz MySQL (czyli możemy szaleć internetowo do upojenia). Przykładowy cennik za usługę "Starter" zamieszczam w postaci zrzutu.Digg!

1 komentarz:

CresceNet pisze...

Gostei muito desse post e seu blog é muito interessante, vou passar por aqui sempre =) Depois dá uma passada lá no meu site, que é sobre o CresceNet, espero que goste. O endereço dele é http://www.provedorcrescenet.com . Um abraço.