sobota, 2 lutego 2008

Go Daddy (and Mummy) Meet GoDaddy - Hosting na sto fajerek i więcej.Founded by Bob Parsons in 1997, The Go Daddy Group has grown to include more than 26.1 million domains under management. We offer a complete product line, including comprehensive hosting solutions, Web site creation tools, Secure SSL certificates, personalized email with spam and anti-phishing filtering, e-commerce tools and more.
Mam wielką przyjemność napisać o jednym z najlepszych usługodawców, oferujących domeny i hosting blogów i stron internetowych czyli o GODADDY. Czynię to po doświadczeniach z licznymi oferentami, poczynając od firm polskich przez darmowe hostingi zagraniczne (o któych będę jeszcze w przyszłości pisał), a kończąc na gigancie w rodzaju Yahoo. Aż trafiłem na Goddady.com i tu ściągam swoje domeny (Kaduk.Info, Kaduk.US, Deszcz.Net, Deszcz.Info, Wojcicki.Info, PressComments.Info i MediaComments.Info) i powolutku zagospodarowuję wynajęty obszar.

Transfer tylu domen ma też swój merkantylny sens, albowiem po opłaceniu ok. 8 dolców za tę operację od firmy otrzymuje się bezpłatny hosting typu "Economy", pozwalający na założenie 10 baz MySQL i zapełnienie serwera (5 Gb) przy pomocy automatycznego installera, działąjącego z podstrony GoDaddy Hosting Connection, zawierającej kilkadziesiąt programów skryptowych.
Możemy więc zainstalować w minutę wspaniały Wordpress na blog lub stronę albo jakiś portal czy rozbudowaną galerię. Poczujemy się więc królami internetu, mając do swojej głównej strony podłączone na subdomenach galerie, strony download'u, strony na linki, quizy i ankiety, strony reklamowe, edukacyjne, blogi, wiki i wiele innych. Oprócz tej obfitości zażyczmy sobie poczty, dodatkowego bloga z podcastami (Quick BlogCast), albumu ze zdjęciami (Online PhotoFiler), szybkiej strony, zbudowanej za pomocą łatwego programu on-line (WebSite Tonight), a na początek strony zapowiadającej nasz przyszły sukces - Starter/For Sale WebPage (for sale - bowiem możemy chcieć kiedyś tę stronę sprzedać wraz z domenąi= i ogłosić to na specjalnie do tego przeznaczonej witrynce. Ufff!

I to wszystko działa (sprawdzam to codziennie, (jedynie WebSite Tonight dość ciężko chodzi) za jedyne 4,5 dolara miesięcznie z domeną, oferowaną za niecałe 2 USD. I co Wy na to, skazani na jednorazowe opłaty za usługi naszych kilku czołowych usługodawców w wysokości 200-300 złotych?
Na jednym forum, poświęconym hostingowi jakiś miły dyskutant zwrócił mi uwagę, żebym nawet nie porównywał GoDaddy z polskimi usługami, bowiem to mija się z celem i powrócił do sporu, który z naszych dzielnych hosterów daje więcej. Powiem szczerze, że w zasadzie nie ma tu nad czym się zastanawiać tylko brać.

Jedno, jedyne - ale ważne "ale": witryna jest lengłydżu, a więc podstawy angielskiego należy posiadać. Taki to globalny świat.
Digg!

3 komentarze:

Czajnik pisze...

Ja znalazłem hosting na kilka $ na rok, bez ograniczeń przestrzeni i przepustowosci: hostdepartment.com

Pzdr - Igor

Piotr pisze...

Dziękuję Igor, zaraz sprawdzę to cudo, może trafiłeś rzeczywiście na coś bardzo ciekawego.
Pozdrawiam
Piotr W.

Anonimowy pisze...

...please where can I buy a unicorn?